برگزاری الکترونیک انتخابات تصمیمی شجاعانه بود/ تا کنون شکایتی در روند انتخابات دریافت نکرده ایم

[ad_1]


به گزارش خبرنگار صدای پزشکان به نقل از سلامت، سید حسن هاشمی روز یکشنبه در همایش مجریان برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی افزود: نظام پزشکی یک سازمان صنفی و انتخابات این سازمان سیاسی نیست.
وی ادامه داد: انتخابات نظام پزشکی جزو دموکراتیک‌ترین انتخابات است و امیدوارم منتخبان دوره جدید این سازمان در کنار توجه به حقوق صنفی، توجه به حقوق مردم را در اولویت قرار دهند.
وی گفت: سازمان نظام پزشکی با وجود قدمت بیش از نیم قرن، در دفاع از حقوق مردم و صنف بسیار اثرگذار است و در کنار دولت، مجلس و قوه قضایه کمک بزرگی در این زمینه محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای اولین بار این انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود گفت: در ۴ سال گذشته همکاری خوب و با احترامی بین وزارت بهداشت و نظام پزشکی برقرار بود و امیدوارم منتخبان این سازمان در دوره جدید علاوه بر ارتقای خدمات و رعایت حقوق مردم، از حقوق جامعه پزشکی به عنوان سرمایه بزرگ اجتماعی نیز دفاع کنند.
هاشمی افزود: انتخابات نظام پزشکی ۳۰ تیر در ۱۹۹ حوزه رای‌گیری برگزار و نتایج آن ۳۱ تیر اعلام می‌شود.
وی گفت: انتخابات نظام پزشکی بسیار مهم است و امیدواریم همان طور که برای ثبت‌نام و کاندیدا شدن مورد استقبال جامعه پزشکی قرار گرفت و پنج هزار و ۱۷۶ نفر ثبت نام کردند در روز رای‌گیری نیز شاهد حضور گسترده جامعه پزشکی باشیم.
هاشمی ادامه داد: با توجه به اینکه در این دوره افراد قابل اعتماد و با تجربه‌ای کاندیدا شده اند حتما انتخاب شخصیت‌های وزین، وزن لازم را به این سازمان می‌بخشد تا بتواند نقش خود را در سیاست‌گزاری حوزه سلامت ایفا کند.
وزیر بهداشت گفت: تصمیم هیات نظارت و اجرایی این انتخابات برای برگزاری الکترونیک انتخابات تصمیمی شجاعانه و عادلانه بود و میزان مشارکت جامعه پزشکی را افزایش می‌دهد.
هاشمی اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های این دوره از انتخابات نظام پزشکی، استقلال همه گروه‌ها، جریانات و اقشاری است که در قالب این انتخابات مشارکت حداکثری داشته‌اند و تا این لحظه گزارشی از شکایت نداشته‌ایم.
وی افزود: در دوره‌های قبل شاهد کم لطفی، بی‌انصافی و کج رفتاری‌هایی در این انتخابات بودیم اما در این دوره من گزارشی نداشتم که از روش‌های ناپسندی استفاده شود و دو قطبی‌هایی که معمولا با عنوان دولت – صنف یا وزارت بهداشت – نظام پزشکی مطرح می شود در این دوره مطرح نیست.
هاشمی ادامه داد: در دولت یازدهم بین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی همکاری وجود داشت. ظرفیت‌های زیادی در سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت وجود دارد که هر دو را به هم نیازمند می‌کند.
هاشمی گفت: این پنچ رئیس دانشگاه علوم پزشکی را از میان منتخبان نظام پزشکی انتخاب کردیم اما برای دولت دوازدهم چنین نیازی وجود ندارد و استقلال سازمان نظام پزشکی باید حفظ شود.
وی افزود: اصل فلسفه وجودی نظام پزشکی، حمایت از حقوق مردم است که در قانون این سازمان مصوب سال ۸۳ آمده است. گاهی انجمن‌ها و نمایندگان صنف، اصل موضوع را فراموش می‌کنند و مسائل صنفی را اولویت می دهند.
هاشمی گفت: آرزو می‌کنم انتخابات نظام پزشکی بی حاشیه برگزار شود و رئیس جدید این سازمان در سالروز تولد ابوعلی‌سینا حکم خود را از رئیس جمهوری دریافت کند و اگر این اتفاق بیفتد، می‌توان گفت در بخش اجرای انتخابات نظام پزشکی کار کم نظیری انجام شده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *